English

Videolajm – Zbulohet nje anije antike nën rrënojat e Kullave Binjake

Nju Jork, 17 Korrik 2010 NOA - Nje zbulim i jashtezakonshem arkeologjik ne Nju Jork. Punëtorët që punojnë në fushën e Ground Zero në Nju Jork, në të cilën deri më 11 shtator të 2001 ndodheshin Kullat Binjake, gjetën skeletin dhe mbetjet e një anijeje prej 10 metrash.

Duke u bazuar në atë çka deklaruan arkeologët, kjo anije daton me fundin e shekullit të tetëmbëdhjetë.

Ndiqni pamjet filmike të CNN.

r.b/NOA

{youtube}UBjlaa4gHS4{/youtube}

KOMENTE