English

Sport: Transferte - Mesfushori Spanjoll Riera Shkon Tek Olimpiakos

TIRANE, 21 Korrik/ATSH-AFP/. - Mesfushori spanjoll i Liverpulit, Albert Riera, do te luaje per 4 vjet me Olimpiakos te Pireut, beri te ditur Ewald Lienen, trajneri i klubit grek, pa dhene detaje per kete transaksion. Sipas mediave greke, Riera, 28 vjeç, pritet te nenshkruaje per 3 vjet me opsion per nje vit suplementar, me nje page vjetore prej 2,5 milion euro. Ne rast te konfirmimeve, kjo do te jete transferta me e shtrenjte per futbollin grek. Gjithnje sipas te njejtave burime, Olimpiakos, Liverpul e Riera, kane gjetur tashme akordin verbal dhe lojtari do te nenshkruaje kontraten te enjten ose te premten pas kalimit te vizites tradicionale mjeksore. Albert Riera ka luajtur me pare me Espanyol Barcelona dhe Bordeaux. /a.ke/
KOMENTE