English

Kinë - Arrin Në 37 Numri I Të Vdekurve Nga Përmbytjet

PEKIN, 31 korrik /ATSH-AFP/ - Bilanci nga përmbytjet në verilindje të Kinës arriti në 37 të vdekur, njoftoi sot shtypi zyrtar. Rreth 35 persona rezultojnë të zhdukur ndërkohë që më shumë se 364 000 të tjerë u evakuan për shkak të shirave të rrëmbyeshëm që goditën provincën Jilin, sipas agjencisë zyrtare kineze të lajmeve Hsinhua. Energjia dhe komunikacioni u ndërprenë në disa rajone të provincës. Shërbimet hekurudhore u ndërprenë në qytetin Kuqian si pasojë e këtyre përmbytjeve që përfshinë rajonin./ /ec/
KOMENTE