English

Mançini nuk paraqitet në pankinën e Manchester City

Romë, 31 korrik, NOA - Roberto Mançini nuk do të jetë në pankinën e Manchester City për ndeshjen miqësore me Interin. Ndeshja do të luhet sot në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në stadiumin “Baltimora”.

Trajneri është larguar nga kampi ku ishte mbledhur skuadra në Maryland dhe është “Nuk di asgjë, por Mario duhet të vijë të skuadra, do jemi të lumtur dhe do e presim me shumë gëzim”, ka thënë zëvendësi i Mançinit, Attilio Lombardo.

Ndeshja mes dy skuadrave evropiane është zgjedhur të bëhet në SHBA për t’i dhënë më shumë mundësi publikut amerikan që të njihet me futbollin evropian.

NOA

KOMENTE