English

Mbahet ceremonia e varrimit të viktimave në Love Parade

Duisburg, 31 korrik, NOA - Në Duisburg të Gjermanisë po mbahet ceremonia e varrimit të viktimave të festivalit muzikor Love Parade.

Në këtë manifestim, para një jave, humbën jetën 21 vetë dhe më se 500 të tjerë u plagosën.

Ceremonia po mbahet në Kishën Salvator dhe nëpërmjet të ekraneve televizive po transmetohet edhe në stadiumin e futbollit dhe në kishat e tjera në qytet.

Në mesin e pjesëmarrësve janë edhe kancelarja Anglea Merkel, dhe presidenti Kristian Vulf.

NOA

KOMENTE