English

Sport: Transferte - Portieri Myhill Kalon Tek Wba

TIRANE, 31 Korrik/ATSH-AFP/. - Portieri uellsian i Hull City (D2 anglez), Boaz Myhill, eshte angazhuar te shtunen per 3 sezone dhe me opsion per nje vit tjeter, me West Bromwich Albion, qe ka dale kete sezon ne Premier League, bene te ditur te dy klubet. Myhill, 27 vjeç, realizoi nje sezon te kenaqshem 2009/2010 pavaresisht renies se ekipit ne D2. Tek West Bromwich ai do te jete ne konkurrence me portierin anglez, Scott Carson, per te qene titullar ne porte. Shifra e transfertes nuk eshte bere e ditur, por sipas shtypit anglez, behet fjale per 2 milion euro. /a.ke/
KOMENTE