English

Titujt E Lajmeve Kryesore Të Transmetuara Ditën E Sotme Nga Atsh

LAJME NGA VENDI Kosovë- Çelet edicioni i nente i "Dokufest" në Prizren Kryeministri Thaçi: Vizioni i Republikës së Kosovës është bashkëpunimi Shqipëri-Andorrë, konkretizim të marrëdhënieve me projekte dypalëshe Sejdiu: Ka ardhur momenti që Greqia ta njohë Republikën e Kosovës Arrestohen tre persona për kultivim te bimeve narkotike LSI: Marrëdhëniet mes presidentit dhe kuvendit, në bazë të kushtetutës Vijon debati për emërimin e kryetarit të Gjykatës Kushtetuese Himare: Rruget e bregdetit drejt perfundimit PDI: Prezantuam dosjen e genocidit çam tek kongresmenet amerikane Infrastruktura dhe trashëgimia arkeologjike, në kërkim të zgjidhjeve oportune Vizat/ Beja: Raporti i ekspertëve të KE-së do t'i dorëzohet qeverisë shqiptare Flora dhe Fauna-Rreziku që vjen nga dora e njeriut dhe mungesa e ndërgjegjësimit Kosovë - Hyseni takon ambasadorët e Francës dhe Italisë në OKB Shkoder: Se shpejti, terminal bashkekohor per autobuzet LAJME NGA BOTA Irak - korriku muaji më vdekjeprurës në dy vjet Rusi - Të paktën 12 të plagosur nga një sulm rebel në Dagestan Itali - Tre viktima nga shembja e një ndërtese terkatëshe në Napoli Ekon - Kinë - PBB më tepër se 9 për qind në vitin 2010 Arabi Sudite - Uja jo e mire shkakton rrëzimin e një avioni mallrash Pakistan - Arrin në 800 bilanci i viktimave nga përmbytjet në vend Afganistan - Të paktën 70 të vdekur nga përmbytjet në lindje Pakistan - Brukseli zhbllokon një ndihmë prej 30 milionë eurosh Gjermania përkujton 21 viktimat e "Love parade" Pakistan - Gjenden kutitë e zeza të avionit të rrëzuar të mërkurën Greqi - Grekët dhe turistët përballen me mungesën e karburantit Urgjent - Rusi - mobilizohen 240 000 trupa për shuarjen e zjarreve në pyje Kinë - Arrin në 37 numri i të vdekurve nga përmbytjet
KOMENTE