English

Fitore e pritur e Shalkes dhe Bajernit

Berlin, 17 gusht, NOA - Në përfundim të raundit të parë kryesor të ndeshjeve për kupën e Gjermanisë në futboll, Shalke dhe Bajeren arritën rezultate mjaftë bindëse.

Shalke fitoi përballë WfR Aalen me rezultatin 2:1.

Ndërsa një fitore edhe më bindëse e ka marrë Bajerni i Mynyhut, e cila ka arritur të shënojë 4 gola kundër Gemania Windeck.

Shalke 04 - WfR Aalen 2:1

Bajern i Mynihut - Gemania Ëindeck 4:0.

NOA

KOMENTE