English

Korçë, shëtiste në qytet me BMW X5 të trafikuar, në pranga drejtuesi i makinës

Korçë, 17 gusht, NOA – Është kapur në flagrancë ndërsa po ecte nëpër qytet me një makinë të vjedhur.

Kështu i ka ndodhur 31 vjeçarit Olger Beko, i cili u arrestua në flagrancë mbrëmë, pasi po shëtiste me një automjet fuoristradë ë tipit BMW X 5 me targë CM 742 PP, makinë e cila dyshohet të jetë trafikuar në vendin tonë.

Në bazë të të dhënave dhe informacioneve Beko ka konsumuar veprën penale të trafikimit të mjeteve motorrike.

Policia sekuestroi për hetime të mëtejshme automjetin e trafikuar BMW X5, për të zbuluar rrethanat e mbërritjes së makinës në vendin tonë dhe vendin prej nga mund të jetë vjedhur.

mit/NOA

KOMENTE
  • gekko17:30 - 17 Tetor 2010
    mirembrema.... ky lajm qe eshte publikuar ne nje gazete te qytetit te korces,eshte nje nga lajmet me fallso qe eshte publikuar.Informacioni i pare fallso ishte qe:Automjeti nuk kishte erdhur ne Korce per tu trfikuar, por per pushime,informacioni i dyte ,ishte qe automjeti ishte i blere ne dyqan dhe ishte akoma me garanzi,"Zotria"qe ka publikuar kete artikull duhej te informoheshe mire mbi ceshtjen dhe jo te shkruante artikullin vetem per te shitur gazeten.Megjithate,per informacion te "Zotrise" makina u verifikua dhe nuk rezultoj asgje nga ato qe kishin shkruar ne artikull... Te kerkosh te falur ishte minimumi qe gazetari duhet te bente ne konfrontet e familjes BEKO,,, po me sa duket edukata eshte nje opzion qe nuk e ka... ME RESPEKT FAMILJA BEKO...