Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lista e 50 lojtarëve më të mirë të futbollit për sezonin 2009-2010
English

Lista e 50 lojtarëve më të mirë të futbollit për sezonin 2009-2010

Angli, 18 Gusht, NOA - Një nga sitet më të famshme e dedikuar sportit të futbollit si, Goal.com, ka pyetur gazetarët e saj në lidhje me lojtarët më të mirë të sezonit 2009-2010.

Në bazë të përgjigjeve të tyre është krijuar një listë, e cila përmban 50 lojtarët më të mirë të këtij sezoni, të cilët janë pjesëmarrës në të gjitha ligat Evropiane.

Kështu me fillimin e sezonit të ri të Premier League, Ligue 1 dhe të disa vende të tjera të Evropës dhe në pritje të fillimit të Serie A, la Liga dhe Bundesliga, është mjaft interesante të shihet lista e lojtarëve më të mirë, të sezonit të shkuar.

Më poshtë janë dhe emrat e lojtarëve që janë konsideruar si më të mirët e sezonit 2009-2010:

1) Wesley Sneijder (Inter)

2) Lionel Messi (Barcellona)

3) Xavi (Barcellona)

4) Arjen Robben (Bayern Munchen)

5) Diego Milito (Inter)

6) Diego Forlan (Atletico Madrid)

7) Andres Iniesta (Barcellona)

8) David Villa (Barcellona)

9) Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

10) Bastian Schëeinsteiger (Bayern Munchen)

11) Didier Drogba (Chelsea)

12) Lucio (Inter)

13) Wayne Rooney (Manchester United)

14) Maicon (Inter)

15) Thomas Muller (Bayern Munchen)

16) Gerard Piqué (Barcellona)

17) Frank Lampard (Chelsea)

18) Gonzalo Higuain (Real Madrid)

19) Javier Zanetti (Inter)

20) Luis Suarez (Ajax)

21) Iker Casillas (Real Madrid)

22) Mesut Ozil (Werder Brema)

23) Cesc Fabregas (Arsenal)

24) Sergio Ramos (Real Madrid)

25) Philipp Lahm (Bayern Munchen)

26) Julio Cesar (Inter)

27) Carles Puyol (Barcellona)

28) Carlos Tevez (Manchester City)

29) Walter Samuel (Inter)

30) Samuel Eto’o (Inter)

31) Daniel Alves (Barcellona)

32) Ivica Olic (Bayern Munchen)

33) Mark Van Bommel (Bayern Munchen)

34) Esteban Cambiasso (Inter)

35) Xabi Alonso (Real Madrid)

36) Pedro Rodriguez (Barcellona)

37) Florent Malouda (Chelsea)

38) Keisuke Honda (Cska Mosca)

39) Luis Fabiano (Siviglia)

40) Ronaldinho (Milan)

41) Edin Dzeko (Wolfsburg)

42) Jesus Navas (Siviglia)

43) Antonio Di Natale (Udinese)

44) Angel Di Maria (Real Madrid)

45) Antonio Cassano (Sampdoria)

46) Dirk Kuyt (Liverpul)

47) Hugo Lloris (Lion)

48) Ji-Sung Park (Manchester United)

49) Fabrizio Miccoli (Palermo)

50) Mirko Vucinic (Roma)

r.b/NOA

KOMENTE