English

Arrestohet punonjës i lavazhit, vodhi 200 euro në makinë

Tiranë, 24 gusht, NOA – Një 22 vjeçar është arrestuar dje nga Policia e Tiranës, pasi dyshohet si vjedhësi i 200 eurove.

I dyshuari quhet Jetmir Besnik Amlija, 22 vjeç dhe është banues në Tiranë, thanë për NOA, burime nga Policia e Tiranës. Arrestimi i tij është bërë pas denoncimit të një gruaje në polici për humbjen e portofolit të saj me 200 euro brenda.

Gruaja, identitet i së cilës nuk është bërë i ditur, ka deklaruar në polici se paratë i kanë humbur gjatë kohës që ka qenë duke larë makinën në një lavash.

Amlija që ka marrë makinën e saj për ta pastruar, ka marrë në çantën e saj dhe paratë.

Për të riun do të nis ndjekja penale për vjedhje.

a.k/NOA

KOMENTE