English

Benitez: Dua të fitoj më shumë se Murijno

Tiranë, 24 gusht 2010 NOA - “Këtu ka fituar Mançini, më pas Murinjo dhe tashmë është radha ime dhe shpresoj të fitoj më shumë se ata. Këtë sezon mund të fitojmë gjashtë trofe të ndryshëm”, - këto ishin fjalët e Benitezit në një deklaratë të dhënë për mediat italiane.

Kjo ka qenë një formë përgjigje në drejtim të Murinjos, i cili kujtojmë se para disa ditësh për të përditshmen “As” kishte deklaruar se Bentiez nuk do të fitoj asnjëherë më shumë trofe se ai.

Megjithatë çdo gjë mbetet për tu parë, pasi tashmë Rafa, ashtu si Murinjo dy vite më parë, arriti të fitonte trofeun e Superkupës së Italisë kundrejt Romës.

r.b/NOA

KOMENTE