English

Chawee Prayut – gruaja që pretendon se ka lindur një vezë

Tajlandë, 11 Shtator, NOA- Besoni ne mrekullitë? Një grua nga një fshat i vogël në Tajlandën veriore pretendon të jetë një mrekulli, pasi ka lindur një vezë! Prayut Chinchaiphum, 40 vjeç, tha se gruaja e tij, Chawee, 40 vjeçe ka pasur më parë kontraktime dhe më pas ka lindur diçka pak a shumë te ngjashme me një vezë.

Prayuth thotë se rreth orës 09:00 më 16 gusht, gruaja e tij, e cila ishte nëntë muajshe shtatzënë, filloi të ankohej për dhimbje të forta stomaku - dhimbje të njëjta me kontraktimet sikur ajo te ishte gati për të lindur.

Prayuth ka thirrur një ambulancë, por kur arriti Chawee refuzoi ta marrë atë. Përfundimisht ambulanca iku. Në 11:30, Chawee bërtiste se sapo kishte lindur diçka, Prayut shpjegon: “Kur shkova për të parë, gjeta vetëm një vezë të mbuluara në gjak”. Burri e mori “vezën" plotësisht të gjakosur, e pastroi, parfumoi me pudër dhe e ka vendosur më pas në një shportë. Çifti është i bindur se kjo vezë është fëmija – mrekulli i tyre. Ngjarja ka tërhequr vëmendjen e mediave lokale të cilat kanë vërshuar për të parë këtë vezë misterioze të lindur përmes kanalit të mitrës. Gruaja, megjithatë, ka vendosur të ruajë intimitetin e vezës duke mos lejuar askënd që të hyjë. Fotoja që shihni më lartë është imazhi i vetëm i vjedhur nga dy bashkëfshatarë të njohur të çiftit .

Autoritetet vendore janë mobilizuar për të zgjidhur misterin dhe disa anëtarë të stafit shkuan në shtëpinë e gruas, por ajo nuk pranoi të bashkëpunojë edhe pasi agjentët kanë paralajmëruar se në qoftë se ajo që thotë do të jetë një gënjeshtër, do ti duhet të përballet me ligjin për deklaratë të rreme. Mjekët në spitalin ku Prayut është shtruar konfirmojnë shtazanin e gruas, por thonë se asaj i është dhënë ndihmë mjekësore vetëm për dhimbje në stomak.

Policia është ende duke hetuar rastin në fjalë

a.e./NOA

KOMENTE
  • Armando Ademi18:44 - 24 Shtator 2010
    vertet interesante por prap e pa besueshme
  • deshira17:04 - 24 Shtator 2010
    ja me thoni si mund te shpjegohet ?! .....interesante