English

Pit-Jolie blejnë një vilë në Itali, 40 milion dollarë

Verona, 10 shtator, NOA – Plot 40 milion dollarë kanë paguar aktorët e mëdhenj të Hollivudit, Bred Pitt dhe Angelina Jolie për të blerë vilën Costanza, në Itali.

Mediat italiane bëjnë me dijeni se ajo ndodhet në San Pietro Cariano, shumë pranë Veronës, dhe për të, çifti i njohur i Hollivudit është shprehur se është vila e ëndrrave të tij.

Vila e njohur i takon shekullit të 17-të, ka një sipërfaqe 1700 metra katrorë në të cilën gjenden 15 dhoma gjumi, 7 banjo dhe dy salla të mëdha pritjeje të dekoruara me piktura origjinale.

n.e/NOA

KOMENTE