English

Urgjent/ Vrasje në gjueti, 18-vjeçari vret aksidentalisht shokun

Dibër, 10 shtator, NOA – Ndërsa kishin dalë për gjueti, dy bashkëmoshatarë janë përfshirë në një krim të paparashikuar, ku njëri prej tyre ka mbetur i vdekur në vend nga goditja me çifte e tjetrit.

Ngjarja fatale e raportuar paraprakisht nga burimet policore për agjencinë e Lajmeve NOA, mësohet se ka ndodhur në fshatin Skllovë të Dibrës, pak minuta më parë.

Viktimë e saj ka mbetur 18-vjeçari Dorian Lita, i goditur për vdekje nga bashkëmoshatari i tij, Aldi Halili.

Ndërkaq, grupi hetimor ka mbërritur tashmë në vendngjarje dhe është duke shqyrtuar të gjitha rrethanat, ndërsa ka arrestuar autorin e ngjarjes së rëndë.

Pritet që më tej, pas këqyrjes së rrethanave dhe analizimit të tyre, të mund të nxirret një përfundim i saktë rreth asaj që ka ndodhur vërtet mes dy të rinjve sot në gjueti ...(vijon).

n.e/NOA

KOMENTE