Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arrestohet në flagrancë një pedagoge me gradë profesore në Tiranë
English

Arrestohet në flagrancë një pedagoge me gradë profesore në Tiranë

Në fakt, kjo është një dukuri që studentët e miqtë dhe të afërmit e tyre prej vitesh e njohin mirë që funksionon dhe paguajnë shumë para me këtë skemë abuzive dhe kapja e profesoreshës së sotme, sigurisht është vetëm një prej pedagogëve të zhytur në këtë metodë disi më të sofistikuar vjedhjeje

Tiranë, 15 Shtator 2010 NOA – Një pedagoge me gradë shkencore është arrestuar në Tiranë, pasi u kap në flagrancë duke marrë para në formë abuzimi me detyrën.

Burime nga Policia dhe nga Prokuroria e Tiranës i thanë agjencisë NOA se “u arrestua pedagogia e Fakultetit të Inxhinierisë tek Departamenti i Fizikës, Universiteti Politeknik i Tiranës (UPT), Prof. Dr. Afërdita Veveçka - Priftaj (Akademike e Asociuar).

Ajo u prangos nga forcat e Task Force ne bashkepunim me policine e Tiranes, për akuzën e “shpërdorimit të detyrës” dhe “korrupsionit pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike”.

Konfirmohet se dy kallëzime dhe raste të provuara rëndojnë mbi të dyshuarën, ku i kërkonte studentëve të bënin konsulta private brenda ambienteve të Fakultetit kundrejt pagesave.

Mësohet se e dyshuara u arrestua brenda ambientit universitare gjatë kryerjes së provimeve. Vendimi për arrestimin u ekzekutua nga policia e kryeqytetit në zbatim të një urdhri që lëshoi prokurori Olsi Dado, për një hetim që zgjaste prej afro një muaji, kryer me metoda speciale.

Nga hetimet e kryera, bëhet e ditur se profesoresha e akuzuar për korrupsion me studentët, bënte konsulta private brenda ambienteve të shkollës për t’i kaluar më pas në provimin e ngelur.

Në fakt, kjo është një dukuri që studentët e miqtë dhe të afërmit e tyre prej vitesh e njohin mirë që funksionon dhe paguajnë shumë para me këtë skemë abuzive dhe kapja e profesoreshës së sotme, sigurisht është vetëm një prej pedagogëve të zhytur në këtë metodë disi më të sofistikuar vjedhjeje.

e.r/NOA

KOMENTE