English

Ronaldinho: Do të luaj deri në moshën 40-vjeçare

Francë, 16 shtator NOA - “Pasi fitoi gjithçka me ekipin e Barcelonës, ishte tepër e vështirë të rifillonte, por falë Leonardos, Ronaldinho pati mundësinë të luante siç dëshiron dhe ai vetë. ”Momentalisht mund të them se jam në të njëjtin nivel me atë të vitit 2006”, - tha braziliani.

Ronaldinho në një intervistë të gjatë të dhënë për revistën franceze “L’Equipe”, ka analizuar momentin e tij tek Milani dhe tek kombëtarja braziliane.

“Asnjë brazilian tjetër nuk ka bërë më mirë se mua në Evropë. Për sa i përket Botërorit të 2014, mendoj se do të jem i pranishëm madje mund të shtoj se do të marr pjesë dhe në atë të 2018. Maldini ka luajtur deri në moshën 40-vjeçare dhe për mua diçka e tillë shihet si një objektiv që do të realizohet”, - përfundoi Ronaldinho.

r.b/NOA

KOMENTE