English

Tiranë, burrë e grua gjenden të vdekur në shtëpi, pista e policisë

Tiranë, 24 Shtator 2010 NOA Update– Një burrë dhe një grua janë gjetur të vdekur në banesë në një pallat që ndodhet pranë Gardës së Republikës.

Çifti i vdekur, Merita dhe Panajot Proshka, dyshohen të jetë viktimë e vrasjes e para dhe i dyti i vrasjes por ende ngjarja e sapozbuluar po i nënshtrohet hetimit.

Paraprakisht dyshohet për një krim në familje ku besohet që bashkëshorti fillimisht të ketë qëlluar të shoqen me një armë zjarri tip pistoletë dhe më tej të ketë qëlluar dhe veten duke rënë i vdekur pranë gruas.

Banesa ndodhet pranë Gardës dhe përballë Tirana Bank dhe policia momentalisht po kryen procedurat rutinë, raporton gazetari i NOA në vendngjarje,

Trupat e të ndjerëve, Merita Proshka 48 vjece dhe i shoqi Panajot Proshka, 50 vjecar ndodhen ende në vendin e ngjarjes kurse shumë njerëz kureshtarë janë grumbulluar.

r.n/NOA Vijon...

KOMENTE