Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
La Liga, Valencia kryeson, ndalet Reali, fiton Barça
English

La Liga, Valencia kryeson, ndalet Reali, fiton Barça

Spanjë, 27 shtator NOA - Në ndeshjen e Ligës Spanjolle, Real i Madridit i drejtuar nga mbrinjo është ndaluar në një barazim 0 me 0 në fushën e Levantes dhe si rrjedhojë ka humbur kryesimin e klasifikimit të përgjithshëm, i cili aktualisht drejtohet nga Valencia.

Kjo e fundit arrit të fitonte 2 me 0 në ndeshjen me Sporting Gijon.

Një pikë larg kryesuesve ndodhet skuadra e Barcelonës, e cila falë fitores me rezultatin 3 me 1 ndaj Bilbaos arriti të kalonte madrilenët duke u pozicionuar në vendin e dytë. Në ndeshjen e djeshme për tu përmendur është dhe largimi me kartonin e kuq të David Villa.

r.b/NOA

KOMENTE