English

Aksident me pasojë vdekjen e një burri në rrugë

Lezhë, 11 tetor 2010 NOA – Një burrë në moshë të thyer ka gjetur vdekjen sot si pasojë e një aksidenti rrugor që ndodhi në Tale të Lezhës, raporton korrespondenti i agjencisë NOA.

Viktima është Gjergj Makaj, rreth 70 vjeç, lindur e banues në fshatin Tale.

Aksidenti ndodhi ndërsa tre automjete u përfshinë në ngjarje në momentet kur një kamionçinë me targa të Shkodrës u përplas me një mjet tip fuoristradë me targa Tirane që drejtohej nga Ndue Përgega dhe më tej me një zetor.

Në këtë të fundit gjendej viktima Makaj i cili nga goditja pësoi plagë vdekjeprurëse. Kurse i plagosur rëndë ka mbetur dhe drejtuesi i fuoristradës, Ndue Përgega.

Policia tha se po heton si shkak të aksidentit, parakalim të gabuar nga ana e kamionçinës ndaj ndaloi drejtuesin e saj Pjetër Ndreu.

a.b/e.r/NOA

KOMENTE