Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shnajder dhe Iniesta, favoritët për fitimin e Topit të Artë 2010
English

Shnajder dhe Iniesta, favoritët për fitimin e Topit të Artë 2010

Tiranë, 16 Tetor 2010 NOA - Do të jetë një duel mes Wesley Sneijder dhe Andres Iniesta për të fituar çmimin e Topit të Artë 2010. Kjo të paktën mund të thuhet me siguri për bastexhinjtë.

Kështu kuota më e ulët është ajo e Snejider i cili vlerësohet me 1,55, ndërsa rivali i tij kryesor Iniesta me 2,75.

Shumë më të shkëputur janë të gjithë pretendentët e tjerë. Duke nisur që nga Xavi Hernandez (6,00).

Renditja e lojtarëve në bazë të koeficentëve është si në tabelën e mëposhtme:

Futbollisti

KUOTA

Sneijder (Inter)

1,55

Iniesta (Barcellona)

2,75

Xavi (Barcellona)

6,00

Forlan (Atletico Madrid)

15

Villa (Barcellona)

15

Milito (Inter)

20

Casillas (Real Madrid)

30

Messi (Barcellona)

50

Mueller (Bayern Monaco)

80

Robben (Bayern Monaco)

80

Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

150

Klose (Bayern Monaco)

300

Oezil (Real Madrid)

300

Podolski (Colonia)

300

Schëeinsteiger (Bayern Monaco)

300

Tevez (Manchester City)

300

Van Persie (Arsenal)

300

r.b/NOA

KOMENTE