Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zbulimi: Universit do t’i vijë fundi pas 5 miliardë vjetësh
English

Zbulimi: Universit do t’i vijë fundi pas 5 miliardë vjetësh

Masaçusets, 16 tetor, NOA – Gjithësia në të cilën jetojmë, nuk është e përjetshme parashikohet që fundi i saj të jetë pas rreth 5 miliardë vitesh.

Një fakt i tillë pohohet në një studim guximtar të kryer nga hulumtuesit e Institutit të Teknologjisë në Masaçusets të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Sipas tij, zgjerimi i aktivitetit të universit tonë do të vijë në mes të 5 miliardë viteve të ardhshme.

Hipoteza, e bazuar në spekulime teorike, vjen nga katër fizikantët teorikë të universiteteve të Berkelyt dhe Masaçusetsit.

n.e/NOA

KOMENTE