Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Ekuador, ndahen nga jeta dy minatorët e tjerë të zhdukur
English

Ekuador, ndahen nga jeta dy minatorët e tjerë të zhdukur

Ekuador, 22 tetor NOA - Shpresa për të gjetur dy minatorët e humbur në Ekuador tashmë është shuar, pasi ata u gjetën të vdekur në 150 metër thellësi në minierën e Casa Negra, 405 kilometër larg kryeqytetit Quito. Pedro Mendoza dhe Angel Vera kishin mbetur, pas një rënie të nivelit të pestë të një miniere arid he argjendi.

Për tu theksuar është se ata ishin në shoqërinë e dy kolegëve të tjerë që u gjetën të vdekur disa ditë më parë.

"I gjetëm të dy. Janë të vdekur", - tha një nga punonjësit që ka qenë pjesë e punimeve në minierë në shpëtim të minatorëve.

r.b/NOA

KOMENTE