Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Electronic Arts zyrtarizon blerjen e Chillingo
English

Electronic Arts zyrtarizon blerjen e Chillingo

SHBA, 22 tetor NOA - Electronic Arts, kolosët e video-lojërave, kanë theksuar se qëllimi i tyre kryesor janë lojërat në celulare dhe si rrjedhojë kanë zyrtarizuar blerjen e Chillingo, i cili është editor i pavarur i specializuar në platformën IOS të Apple dhe ndër të tjera ka publikuar dy iPhone aktualë si “Cut the Rope” dhe “Angry Birds”.

Lajmi është bërë i ditur nga EA dhe nga blog-u teknologjik i Wall Street Journal, e cila ka cituar një burim të afërt të operacionit dhe ka deklaruar se bëhet fjalë për një marrëveshje prej 20 milionë dollarësh.

r.b/NOA

KOMENTE