Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Peshku gjigant, 44 kilogramë dhe 150 centimetër I gjatë
English

Peshku gjigant, 44 kilogramë dhe 150 centimetër I gjatë

Afrikë, 22 tetor NOA - Peshon më shumë se 44 kilogramë dhe është i gjatë 150 centimetër. Numra rekord këto për një peshk, Goliath Tigerfish, i gjetur nga Jeremy Wade gjatë një lundrimi në lumin Kongo në Afrikë.

Sipas specialistëve, bëhet fjalë për një ndër peshqit e ujit më të rrezikshëm të ujerave të ëmbla.

r.b/NOA

KOMENTE