Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
“Lulishtja”, arrestohen dy gra për prostitucion në Tiranë
English

“Lulishtja”, arrestohen dy gra për prostitucion në Tiranë

Tiranë, 24 tetor, NOA – Tutoria dhe një vajzë e re kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës për ushtrim dhe shfrytëzim prostitucion.

Operacioni i koduar “Lulishtja” është kryer në Tiranë dy ditë më parë. Burime nga policia thënë për agjencinë NOA se 43-vjeçarja Hedije Daut Taka, nga Tirana prej kohësh shfrytëzonte si prostitutë një 25 vjeçare nga Lezhe.

Taka i siguronte vajzës klientët si dhe banesën ku ushtrohej aktiviteti.

Policia ka arrestuar dhe vajzën 25-vejeçare me inicialet V.M.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 5 mijë lekë dhe një telefon celular.

a.k/NOA

KOMENTE