Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Përleshje gjatë ndeshjes së futbollit, 7 të vdekur dhe shumë të plagosur
English

Përleshje gjatë ndeshjes së futbollit, 7 të vdekur dhe shumë të plagosur

Kenia, 24 tetor 2010 NOA - Shtatë të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur, ky është bilanci i një përleshjeje që ka ndodhur gjatë një ndeshjeje futbolli në Kenia, mes dy skuadrave kryesuese në vend.

Tragjedia ka ndodhur në brendësi të ambienteve të stadiumit Nyayo National, në kryeqytetin e Nairobi, gjatë ndeshjes mes Afc Leopards dhe Gor Mahia.

Është bërë e ditur se shkaku i kësaj tragjedie ka qenë tentative e personave për tu future në stadium pa paguar.

Kanë qenë të paktën 30 persona të tjerë të cilët kanë mbetur të plagosur, 14 prej tyre janë në gjendje shumë të rëndë.

Gjashtë prej tyre kanë vdekur në vend, ndërsa njëri është ndarë nga jeta në spitalin rajonal kurse ndeshja u pezullua.

r.b/NOA

KOMENTE