English

Maradona mbush 50 vjeç: Do doja një pankinë angleze

Buenos Ajres, 30 tetor, NOA - Maradona, në prag të ditëlindjes së tij të 50-të, pohon se dëshira që mbart është ajo e të qenit një trajner i pankinës angleze, për garën e madhe Premier League.

Sipas tij, kampionati anglez i futbollit Premier League, ka ekipe të mirë, lojtarë të mëdhenj dhe një nivel të jashtëzakonshëm loje.

Me trishtim, ai ka shtuar më pas se i mungon futbolli, tani që nuk është duke drejtuar ndonjë ekip, ndërsa ka qenë pikërisht ylli i dikurshëm i Napolit, i cili e çoi Argjentinën në Kupën Botërore 2010.

n.e/NOA

KOMENTE