Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Irak, pengmarrja në kishë, lirohen besimtarët nga policia
English

Irak, pengmarrja në kishë, lirohen besimtarët nga policia

Bagdad, 31 tetor, NOA – Një sulm i një filiali të organizatës Al kaida ka ndodhur sot në një kishë në Bagdad, ku u zunë peng dhjetëra besimtarë të krishterë.

Komandanti i ushtrisë irakiane deklaroi në mbrëmje se policia ndërhyri me sukses përmes një operacioni blitz në kishën ku një grup i armatosur kishte marrë peng besimtarët, që ishin duke kryer ritet e faljes.

Gjatë operacionit mësohet se policia ka liruar të gjithë pengjet.

Sikundër bën të ditur televizioni lokal al-Baghdadia, pengmarrja e besimtarëve në kishë u organizua nga organizata terroriste islamike e Irakut, një anëtare e rrjetit terrorist Al Kaida.

Terroristët kishin kërkuar lirimin e disa anëtarëve të Al kaidës të burgosur në Irak dhe Egjipt.

mit/NOA
KOMENTE