Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Athina duhet t'i kthejë Brukselit 347.5 milionë euro
English

Athina duhet t'i kthejë Brukselit 347.5 milionë euro

Athinë, 5 Nëntor 2010 - Greqia do të duhet t'i kthejë Bashkimit Evropian 347.5 milionë euro të shpenzimeve të jashtëzakonshme nga Politika e Përbashkët e Bujqësisë.

Kjo është pjesa e parë nga 578.5 milionë eurot që Athina u ka borxh 19 vendeve, njoftoi Komisioni Evropian. Brukseli i kërkon Athinës t'i kthejë 210.9 milionë euro për shkak të mangësive në sistemin kadastral dhe kontrollin e dobët të shpenzimeve në vitin 2006 për ndihmat në bujqësi. Për parregullsi të ngjashme në sistemin kadastral, Bukureshti duhet t'i kthejë BE-së 41.7 milionë euro, ndërsa Lisbona 40.69 milionë euro, raporton radio Evropa e Lirë.

KOMENTE