Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Greva bllokon BBC, 4 mijë gazetarë nuk shkojnë në punë
English

Greva bllokon BBC, 4 mijë gazetarë nuk shkojnë në punë

Londër, 5 Nëntor 2010 - Gazetarët e BBC kanë filluar një grevë 48 orëshe për të kundërshtuar politikat e reja mbi pensionet.

Kjo e ka detyruar transmetuesin publik britanik të ndryshojë tërësisht programet e veta në televizion dhe në radio.

Emisioni i mëngjesit në BBC Radio Four, i cili ndiqet nga 6.5 milionë dëgjues çdo mëngjes sot nuk u transmetua duke u zëvendësuar me emisione të inçizuara më parë. Në grevën e sotme kanë marrë pjesë rreth 4000 gazetarë, raporton radio Evropa e Lirë.

KOMENTE