English

Moratti: Asnjë çmenduri për Bale

Milano, 5 nëntor NOA - Pas humbjes në Ligën e Kampionëve me Tottenham, Massimo Moratti është shfaqur sërish dhe u ka shpjeguar gazetarëve se: “Ishte një mbrëmje jo e mirë, ku munguan si loja ashtu dhe karakteri. Një mbrëmje e lodhur nga ana e skuadrës.

Krahas ndeshjes, presidenti zikaltër, foli dhe në lidhje me merakton e ardhshme të Interit.

“Bale e vëzhguam si në Milano ashtu dhe në Londër. Është një lojtar i madh dhe kjo nuk vihet aspak në dyshim. Bëri një lojë shumë të mirë. Megjithatë nuk do të bëj gjëra të çmendura për ta sjellë në Milano”, - përfundoi Moratti në lidhje me një blerje të mundshme të Bale.

r.b/NOA

KOMENTE