Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Moskë, nostalgjikët kujtojnë 93-vjetorin e revolucionit komunist
English

Moskë, nostalgjikët kujtojnë 93-vjetorin e revolucionit komunist

Në sheshet e Moskës sot është kujtuar 93-vjetori i revolucionit komunist. Nostalgjikët e revolucionit që solli miliona të vrarë dhe e ndau botën në dy kampe, kanë dalë në rrugët e kryeqytetit rus me foto e liderëve që udhëhoqën revolucionin. Pankarta me fotot e Leninit dhe Stalinit kanë shoqëruar gjithë ceremonitë për përkujtimin e revolucionit të kuq.

KOMENTE