English

Cagliari zyrtarizon Donadonin si trajnerin e saj të ri

Itali, 17 nëntor NOA - Tashmë është zyrtarizuar se ish-trajneri i kombëtar Italiane dhe ish-trajneri i Napolit, Roberto Donadoni, është udhëzuesi i ri teknik i ekipit të Cagliari.

Ai do të zëvendësojë Pierpaolo Bisoli.

Vendimi për të larguar Bisolin erdhi si rrjedhojë e humbjes me Genoan me rezultatin 1 me 0 në javën e kaluar.

Kështu, Donadoni ka nënshkruar kontratën me klubin e Cagliarit gjatë ditës së sotme dhe paraqitja e tij zyrtare do të fillojë menjëherë.

r.b/NOA

KOMENTE