Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
FIFA, finalstët e trofeut “Puskas 2010”
English

FIFA, finalstët e trofeut “Puskas 2010”

Londër, 18 nëntor NOA - Në vitin 2009, çmimi u mor nga Cristiano Ronaldo. Radha e kujt do të jetë këtë herë?

FIFA ka shpallur listën e dhjetë kandidatëve për fitimin e Çmimit “Puskas 2010”, trofe i cili i jepet lojtarit që ka realizuar golin më të bukur gjatë këtij sezoni. Edicioni i parë u fitua nga portugezi, por këtë herë ai nuk është në gjendje për ta mbrojtur këtë trofe.

Në garë për të janë Altintop, Burroës, Hallenius, Messi, Nasri, Neymar, Roben, Tshabalala, Van Bronckhorst dhe Yokoyama.

r.b/NOA

KOMENTE