Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Guantanamo, lirohet Ahmed Khalfan Ghailani
English

Guantanamo, lirohet Ahmed Khalfan Ghailani

Nju Jork, 19 nëntor NOA - Gjykata Federale në Nju Jork ka liruar Ahmed Khalfan Ghailani nga pothuajse të gjitha akuzat.

Në veçanti, ai është shpallur i pafajshëm për përfshirje në sulmet terroriste mbi ambasadat amerikane në Kenia dhe në Tanzani në 1998, ku 224 njerëz mbetën të vdekur. Ghailani, 36 vjeç nga Zanzibar (Tanzani), është i burgosuri i në Guantanamo që ka qenë subjekt i një gjykim civil.

r.b/NOA

KOMENTE