Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kapet me 6 gram heroinë, ndalohet
English

Kapet me 6 gram heroinë, ndalohet

Tiranë, 18 Nëntor, NOA - Mbrëmë forcat e policisë së Tiranës, bënë të mundur arrestimin në flagrancë të Faik Kurtit, 58 vjeç, lindur në Lushnjë dhe banues në Tiranë, i dënuar më parë për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Arrestimi i tij u bë në kuadër të procedimit penal të vitit 2010, pasi ky person u kap dje rreth orës 15.00, në Rrugën e Kavajës, me 6 gram, bimë narkotike, të llojit heroinë, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet hetimore të përpiluara në ngarkim të tij i kaluan prokurorisë së Tiranës për konsumim të veprave penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”, parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

mit/NOA
KOMENTE