Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
SHBA: Duhet mjaft kujdes në bisedimet Kosovë-Serbi
English

SHBA: Duhet mjaft kujdes në bisedimet Kosovë-Serbi

Uashington, 18 nëntor, NOA – Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe aleatët e saj janë zotuar që t’i ndihmojnë vendet e Ballkanit të arrijnë integrimin e plotë në bashkësinë euro-atlantike.

Një fakt të tillë e ka bërë me dije Sekretarja Amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, e cila ka theksuar se paraqet mjaft rëndësi integrimi i vendeve ballkanike.

Gjatë një takimi me ministrin e Jashtëm austriak, Michael Spindelegger, ajo ka theksuar se paraqet mjaft rëndësi qenit i kujdesshëm në ndihmën dhe ndërmjetësimin që do ta udhëheq Bashkimi Evropian në bisedimet midis Kosovës dhe Serbisë.

n.e/NOA

KOMENTE