Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Trichet: Gjendja ekonomike në Evropë, mjaft e vështirë
English

Trichet: Gjendja ekonomike në Evropë, mjaft e vështirë

Frankfurt, 18 nëntor, NOA - Mësimet që duhet të nxjerrim nga kriza financiare janë të thella dhe situata e tanishme ekonomike në Evropë, mbetet shumë e vështirë.

Një fakt të tillë e ka bërë me dije kreu i Bankës Qendrore Evropiane, Jean Claude Trichet, në hapjen e konferencës së bankierëve qendrorë.

"Në një situatë e cila është ende jashtëzakonisht e vështirë dhe e pasigurt për sektorin financiar dhe të ekonomisë reale, thelbësore është që të ruhet dhe forcohet pushteti i autoriteteve publike 'apo qendrore, si edhe bankat e qeveritë”, tha ai.

n.e/NOA

KOMENTE