English

E rrihte sistematikisht, gruaja denoncon burrin

Durrës, 19 nëntor, NOA – Dhuna fizike dhe psikologjike, e ushtruar nga bashkëshorti i saj e ka detyruar një grua të marrë rrugën drejt komisariatit të policisë për ta denoncuar.

Fjala është për një 27-vjeçare, banore në qytetin e Durrësit, e cila siç konfirmojnë për agjencinë e Lajmeve NOA burimet e policisë, ka deklaruar para tyre se burri e rrihte dhe e kërcënonte sistematikisht.

Në të tilla kushte, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes për gruan në fjalë.

Ndërsa materialet proceduriale iu kaluan për ndjekje gjykatës së Durrësit.

n.e/NOA

KOMENTE