English

Britani e Madhe, helikopteri Williams shpëton një person

Britani e Madhe, 23 nëntor NOA - Në më pak se dyzet e tetë orë nga shpallja e fejesës së tij me Kate Middleton, Princi William ka bërë sërish që mediat të flasin për të. Trashëgimtar i fronit të Anglisë, të cilin janë të shumtë që e duan mbret, ka qenë protagonist në një shpëtim në bordin e helikopterit. Ekuipazhit i Williams ka shpëtuar një person që kishte pësuar një atak në zemër dhe ishte bllokuar nga moti i keq.

“Po të mos ishte për ata unë tashmë do të kisha vdekur”, - tha personi.

Ai u transportua menjëherë në spitalin e Bangor, ku u nënshtrua një operacioni në zemër.

r.b/NOA

KOMENTE