English

Eto’o humbet toruan

Milano, 22 nëntor NOA - Samuel Eto'o ka qenë protagonist negativ, duke ringjallur dhe njëherë tjetër përplasjen e famshme midis Zidane dhe Materazzi në Kupën e Botës 2006 në finale.

Me Interin në disavantazh, kamerunasi pati një konfrontim verbal dhe fizik me mbrojtësin e Chievos Cesar.

Pasi ky kontakt përfundoi Eto’o më pas i është vënë kundërshtarit duke e goditur atë plotësisht në gjoks me kokë.

Arbitri Rochi dhe gjyqtar anësor nuk morën asnjë vendim disiplinor kundrejt tij.

Tashmë falë provës televizive, sulmuesi rrezikon një pezullim në garat në vazhdim të zikaltërve duke krijuar një problem tjerr në radhët e skuadrës së Interit.

r.b/NOA

KOMENTE