English

Tenton të vrasë veten 22-vjeçarja, shpëtohet në momentin e fundit

Durrës, 22 nëntor, NOA – Një 22-vjeçare nga qyteti Durrësit ka vendosur t’i jap fund jetës së saj duke u vetëhelmuar.

Korrespodenti i Agjencisë NOA në Durrës bën të ditur se ngjarja ka ndodhur dje rreth orës 19.00. Vajza ka përdorur një helm të fortë për t’i dhënë fund jetës, antimolë. Kanë qenë familjarët ata që e kanë gjetur vajzën të shtrirë në dhomën e saj dhe menjëherë janë përpjekur që t’i japin ndihmën e parë.

Duke duke parë rëndimin e situatës së saj e kanë nisur me urgjencë për në spitalin Rajonal të Durrës.

Vajza është arritur të shpëtohej nga mjekët duke e i shpëtuar jetën 22-vjeçare. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen. Ndërkohë që familjarët e vajzës kanë deklaruar se 22-vjeçarja vuan prej kohësh nga depresioni.

a.k/NOA

KOMENTE