Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tmerr me plot viktima në Kamboxhia (VIDEO)
English

Tmerr me plot viktima në Kamboxhia (VIDEO)

Kamboxhia 23 nëntor 2010 - Rreth 350 persona kanë vdekur dhe po aq janë plagosur, si pasojë e panikut gjatë Festivalit të Ujit në kryeqytetin e Kamboxhias.

Si pasojë e dëmtimit të disa personave nga rrëzimi i një ure të vogël, njerëzit të kapluar nga paniku filluan të largohen në mënyrë të pakontrolluar duke shtypur njëri-tjetrin. Televizioni shtetëror raporton se së paku 240 nga viktimat janë gra. Kryeministri kamboxhian tha se kjo është tragjedia më e rëndë për këtë vend që nga koha e rrëzimit të regjimit të Pol Potit, raporton radio Evropa e Lirë.

{youtube}QoY-9uYgCzc{/youtube}
KOMENTE