English

Acer, lind një smartphone tepër interesant

SHBA, 25 nëntor NOA – Taivanezët e Acer kanë paraqitur ditën e djeshme një smartphone tepër interesant Android, i cili dallohet nga një ekrani madh me prekje prej 4.8-polësh me rezolucion 1024 x 480 piksel.

Ky smartphone i Acer aktualisht nuk ka një emër, por me siguri dihet se lançimi i tij do të fillojë në muajin prill, me një çmim ende për t’u përcaktuar.

Lista e karakteristika teknike përfshin një procesor Snapdragon, 1 GHz me kamer 8.0 megapiksel,e pajisur me një flash LED flash dhe video incizimi në formatin HD 720p. Nuk do të mungojnë as lidhjet HSDPA (deri në 14,4 Mbps) WiFi (802.11n) dhe Bluetooth 3.0.

r.b/NOA

KOMENTE