English

Aktori komik Lesile Nielson, ndahet nga jeta

Filadelfia, 29 Nëntor, NOA – Ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare aktori komik amerikan i mirënjohur, Lesile Nielson. Mediat amerikane konfirmojnë se ka qenë pikërisht një sëmundje e rëndë, si ajo e pneumonisë, e cila çoi në humbjen e jetës së aktorit komik.

Ai do të promovohej me filmin "Avioni më i çmendur i botës", e ndërsa do të vijonte më pas të shfaqej nëpër ekrane me sagën e filmave komikë “The Naked Gun”.

Ai njihet për një karrierë të gjatë, plot 60-vjeçare në kinematografi.

Leslie Nielsen, është lindur nga prindër danezë dhe ka studiuar në “ Lorne Greene Academy of Radio Arts” në Toronto të Kanadasë, para se të transferohej në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndër çmimet e shumta, Leslie Nielsen mbante dhe një yll në trotuarin e famshëm të Hollivudit.

n.e/NOA

KOMENTE