Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
2010, viti më i ngrohtë që nga viti 1880
English

2010, viti më i ngrohtë që nga viti 1880

Berlin, 11 dhjetor, NOA – Pavarësisht se ditët e fundit kanë kapur temperaturat më të ulëta, viti 2010 është, sipas llogaritjeve të koncernit të sigurimeve ndaj rreziqeve Munich Re, viti më i ngrohtë që nga viti 1880.

Drejtuesi i projektit për klimën i sigurimit, Peter Hoppe i tha gazetës "Tagesspiegel" në Berlin se në zonën Mai në Pakistan është matur temperatura më e lartë e matur ndonjëherë, prej 53,3 gradë Celcius.

Edhe në Los Anxhelos dhe në Moskë janë matur temperatura rekord, respektivisht me 45 dhe 37,8 gradë Celcius.

a.k.NOA

KOMENTE