Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
BE, thirrje Kosovës: Presim zgjedhje të lira e të ndershme
English

BE, thirrje Kosovës: Presim zgjedhje të lira e të ndershme

Bruksel, 11 Dhjetor 2010 NOA - Bashkimi Evropian i kërkoi Kosovës që të sigurojë se zgjedhjet e para pas pavarësisë do të jenë të lira dhe korrekte.

“Kërkojmë nga të gjitha partitë politike që të sigurojnë një proces të lirë dhe korrekt zgjedhor, në të cilin secila votë numërohet”, ka thënë përmes një deklarate për media, kryetarja e misionit vëzhgues të Parlamentit Evropian, Doris Pak.

Vëzhguesit evropianë po ashtu inkurajuan “popullin e Kosovës që të marrë pjesë në zgjedhje”, - citon radio Evropa e Lirë.

Zgjedhjet parlamentare të së dielës janë të parat që kur Kosova shpalli pavarësinë nga Serbia në vitin 2008.

Lexoni këtu, gjithçka për zgjedhjet në Kosovë

KOMENTE