Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
I dërguari amerikan, Riçard Holbruk, në gjendje kritike për jetën
English

I dërguari amerikan, Riçard Holbruk, në gjendje kritike për jetën

Kabul, 11 Dhjetor 2010 - I dërguari special i Shteteve të Bashkuara në Afganistan dhe Pakistan, Riçard Holbruk, është në gjendje kritike në spital.

Në deklaratën e tij, zëdhënësi i Departamentit amerikan të shtetit, Filp Krouli, tha se “këtë mëngjes, mjekët e kompletuan operacionin për riparimin e aortës së tij.

Ai është në gjendje kritike dhe është shoqëruar nga familja e tij, në një spital në Uashington, citon radio Evropa e Lirë, ndërsa nuk janë dhënë detaje të tjera.

KOMENTE