Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Majko: Nëse shumica nuk bashkëpunon, do të kërkojmë zgjedhje të parakohshme (VIDEO)
English

Majko: Nëse shumica nuk bashkëpunon, do të kërkojmë zgjedhje të parakohshme (VIDEO)

Tiranë, 11 Dhjetor 2010 - Anëtari i Kryesisë i Partisë Socialiste dhe një nga protagonistët e lëvizjes së studentëve para 20 vjetësh, Pandeli Majko thotë se ngjarjet e asaj kohe kanë mbetur një standard dhe ëndërr që politikanët e rinj dhe të vjetër kërkojnë ta arrijnë.

Duke analizuar klimën e sotme politike, Majko shpreson që periudha e mungesës së bashkëpunimit të jetë e përkohshme.

Ai thotë gjithashtu se Partia Socialiste do të kërkojë zgjedhje të parakohshme nëse shumica nuk përgjigjet në kohë për ofertën e pakicës, që ai thotë se synon rregullimin e problemeve të votimeve para zgjedhjeve lokale.

Ish-kryeministri Majko në intervistën që dha për Zërin e Amerikes komenton edhe për zgjedhjet që mbahen të dielën në Kosovë.

{youtube}gXJS1RTW88w{/youtube}

KOMENTE